Menu

Sprzątanie warsztatów i fabryk odkurzaczami przemysłowymi

25 sierpnia 2017 - Artykuły
Sprzątanie warsztatów i fabryk odkurzaczami przemysłowymi

Podstawowym wyzwaniem jakiemu sprostać muszą profesjonalne odkurzacze przemysłowe jest konieczność usuwania nie tylko kurzu, ale przede wszystkim dużych cząstek stałych oraz pozostałości cieczy technicznych. Wymaga to przede wszystkim bardzo dużej siły ssącej, czyli stosowania wielostopniowych turbin i silników o bardzo dużej mocy.

Odkurzacze przemysłowe występują w dwóch podstawowych wersjach, przeznaczonych do pracy w zakładach obróbki metali oraz w budownictwie i zakładach drzewnych. Pierwsze grupa to urządzenia do pracy na mokro, wykorzystywane głównie do usuwania wiórów i płynu chłodzącego z maszyn skrawających. Zastosowanie specjalnych filtrów pozwala na odseparowanie wiórów metalowych, stanowiących surówce wtórne oraz cieczy chłodzącej, która może zostać ponownie zużyta w obrabiarce. Urządzenia te z łatwością usuwają z posadzki również rozlane ciecze różnego rodzaju, ale uwaga! – nie można ich stosować do cieczy wybuchowych i łatwopalnych.

Druga grupa to maszyny czyszczące do pracy na sucho, przystosowane do pracy w bardzo dużym zapyleniu. Znacznie ułatwiają i przyśpieszają sprzątanie w warsztatach stolarskich oraz podczas prac budowlanych, gdzie szybko oczyszczają surowe powierzchnie przed pracami wykończeniowymi.

Odkurzacze przemysłowe z reguły wyposażane są w wejścia typu cyklon o dwóch średnicach rury ssącej oraz zbiorniki o dużej pojemności i dodatkowych systemach opróżniania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *