Menu

Zastosowanie maszyn polerujących

9 września 2017 - Artykuły
Zastosowanie maszyn polerujących

Wiele rodzajów posadzek wymaga polerowania dla uzyskania wysokiego połysku, świadczącego o wysokiej jakości utrzymania, odpowiedniej do materiałów, z których zostały wykonane. Dotyczy to przede wszystkim posadzek kamiennych oraz parkietów.

Maszyny polerujące, czyli polerki, znajdują się na wyposażeniu każdej firmy sprzątającej. Trudno sobie wyobrazić ręczne polerowanie dużych powierzchni podłóg w hotelowym foyer, muzeach czy innych obiektach publicznych.

Polerowanie jest ostatnią czynnością przy kompleksowym czyszczeniu posadzek. Aby uzyskać odpowiednio jednolity połyska powierzchni osoba obsługująca polerkę musi mieć sporo wprawy i wyczucia pracy samej maszyny, oraz drogi po jakiej jest prowadzona. Stosunkowo łatwo jest polerować posadzki kamienne, których połysk bardziej wynika z wykończenia samego kamienia, niż z nałożonego na powierzchnię preparatu konserwującego. Im twardszy kamień, tym bardziej odporny na zarysowania i matowienie, a sama praca polerką łatwiejsza.

Trudniejsze jest polerowanie drewnianych parkietów. Polerki stanowią ważny sprzęt dla ekip parkieciarskich, bowiem przy ich pomocy wykonywane jest matowienie kolejnych warstw lakieru nakładanego na drewno. Z kolei coraz popularniejsze parkiety z drewna egzotycznego, konserwowane przy użyciu olejów i wosków, wymagają większego nakładu pracy dla uzyskania odpowiedniego połysku. Najlepiej jest konserwować je przy zastosowaniu polerek i specjalnych padów do olejowania i woskowania, gdyż równomierne nałożenie preparatów konserwujących ma duży wpływ na końcowy efekt pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *