Menu

Zbieranie wody odkurzaczem w praktyce

24 lipca 2017 - Artykuły
Zbieranie wody odkurzaczem w praktyce

Większość profesjonalnych urządzeń przeznaczonych do zbierania płynów z podłogi posiada również funkcję odkurzania na sucho, co sprawia, że są bardzo często wybierane jako podstawowe urządzenia do sprzątania w obiektach użytkowych, w których zbierają się zanieczyszczenia zarówno mokre jak i suche. Z taką sytuacja mamy do czynienia w sklepach, punktach usługowych, lokalach gastronomicznych czy urzędach, gdzie klienci wchodzą bezpośrednio z ulicy.

Maszyny do czyszczenia posadzek i wykładzin powinny radzić sobie równie dobrze ze zbieraniem kurzu i wody. W naszym klimacie szczególnie uciążliwe jest czyszczenie podłóg w okresie zimowym, kiedy na obuwiu klientów wnoszona jest do wnętrza mieszanina wody, błota i soli. Ta kombinacja jest nie tylko mało estetyczna, ale również powoduje bardzo szybkie zniszczenie wykładziny. O ile na twardych posadzkach w niewielkich pomieszczeniach można taki brud usuwać mopem, o tyle w przypadku wykładzin i dywanów jedynym rozwiązaniem jest profesjonalny odkurzacz do zbierania wody.

Tego rodzaju urządzenia profesjonalne produkowane są w kilkunastu wersjach, pozwalających na optymalne dobranie wydajności maszyny czyszczącej do potrzeb konkretnej firmy sprzątającej, czy właściciela sprzątanego obiektu, który potrzebuje urządzenia na własne potrzeby. Cena urządzeń zależy w głównej mierze od ich wydajności. Najprostsze mają małe zbiorniki, najbardziej rozbudowane zaś posiadają duże zbiorniki z dodatkową pompą do ich opróżniania. Wyższa cena zapewnia również bardziej efektywną filtrację zanieczyszczeń i skuteczniejsze osuszania powierzchni.

W praktyce zbieranie wody odbywa się tak samo, jak zwykłe odkurzanie. Pamiętać tylko trzeba o systematycznym opróżnianiu zbiornika, gdyż napełnia się on dużo szybciej, niż podczas odkurzania na sucho.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *