Menu

Biura i hotele, krótki przegląd maszyn czyszczących

10 września 2017 - Artykuły
Biura i hotele, krótki przegląd maszyn czyszczących

Sprzątanie w pomieszczeniach użytkowych takich jak biura, mieszkania czy hotele, jest zadaniem trudnym do zmechanizowania. Decyduje o tym przede wszystkim ogromne zróżnicowanie powierzchni i wyposażenia pomieszczeń wymagających sprzątania. W większości codziennych nawet sytuacji decydujący wpływ na końcowy efekt sprzątania ma osoba, które je przeprowadza, bez względu na to, czy używa maszyn czyszczących, czy też tylko sprzętu ręcznego.

Maszyny czyszczące i profesjonalny sprzęt do sprzątania pozwalają jednak na znaczące podniesienie wydajności pracy. Ponadto maszynowe sprzątanie, dzięki mechanizacji najbardziej uciążliwych fizycznie czynności ma również znaczący wpływ na podniesienie jakości pracy.

Podstawowym wyposażeniem firm zajmujących się sprzątaniem hoteli i pomieszczeń biurowych jest odkurzacz profesjonalny oraz wózek do sprzątania. Wydajny i trwały odkurzacz to najlepsza metoda sprzątania podłóg, zarówno gładkich, jak i wykładzin i dywanów. Zazwyczaj profesjonaliści korzystają z odkurzaczy dwu funkcyjnych, przeznaczonych do pracy na mokro i na sucho. Pozwalają one na usuwanie zabrudzeń z każdego rodzaju powierzchni. Dodatkowe wyposażenie, czyli wózek do sprzątania to zestaw pozwalający na łatwe przenoszenie wszystkich potrzebnych akcesoriów i środków czyszczących na miejsce pracy.

Z pewnością zastosowanie w hotelach i biurach znajdzie odkurzacz piorący. Jest to odkurzacz do pracy na mokro wyposażony w dodatkowy zbiornik na płyn czyszczący, którym w pierwszym etapie pokrywany jest dywan. Następnie aktywna piana odsysana jest do zbiornika i filtrowana. Do czyszczenia posadzek stosuje się szorowarki, które nie tylko czyszczą powierzchnię, ale również suszą ją i polerują. Ze względu na stosunkowo duże wymiary stosowane są tylko w dużych sklepach lub hotelowych czy kinowych hallach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *