Menu

Odkurzacze do biur i hoteli – wydajność i ergonomia

17 lipca 2017 - Artykuły
Odkurzacze do biur i hoteli – wydajność i ergonomia

W codziennym sprzątaniu, czy to mieszkań, czy pomieszczeń użytkowych właściwą efektywność pracy uzyskuje się przez optymalne dobranie środków do rodzaju czyszczonej powierzchni. Jednym z najpopularniejszych urządzeń usprawniających sprzątanie jest odkurzacz. Tego rodzaju maszyny czyszczące, powszechnie znane i używane niemal w każdym domu, mają początki praktycznego zastosowania w początkach ubiegłego stulecia. Ta sama czynność, którą wykonują dzisiejsze odkurzacze, realizowana była wtedy przez ogromne maszyny przewożone na podwoziu samochodowym, którego końcówkę ssącą wprowadzano do mieszkania przez okno.

Rozwój technologii pozwolił na miniaturyzację i masową produkcję, ale sama idea w ostatnich latach wraca do łask za sprawą odkurzaczy centralnych, stanowiących integralną część budynku, podobnie jak sieć elektryczna czy wodno-kanalizacyjna. Są dużo bardziej wydajne, nie wymagają częstej obsługi a optymalnie rozmieszczone gniazda przyłączeniowe pozwalają na korzystanie z samej tylko elastycznej rury ssącej. Cała reszta maszynerii znajduje się w pomieszczeniach technicznych.

Zdecydowana większość istniejących obiektów wymaga jednak zastosowania odkurzaczy przemysłowych, działających dokładnie tak samo, jak sprzęt domowy. Różnica polega na wydajności odkurzacza oraz jego wytrzymałości. Żaden odkurzacz przeznaczony do użytku domowego nie jest w stanie dorównać pod tym względem urządzeniom profesjonalnym. Wiele godzin codziennej pracy wymaga specjalnej konstrukcji, odpowiednio dużego worka, specjalnego systemu filtracji oraz cichej pracy. Odkurzacze przemysłowe, pomimo intensywnej eksploatacji mogą być użytkowane przez nawet dwadzieścia lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *